• بیمارستان مرکز طبی کودکان: هفت روز هفته، 24 ساعته در تمام ایام سال در خدمت کودکان بیمار
  • بیمارستان مرکز طبی کودکان (1395-1347): 48 سال خدمت به کودکان بیمار
  • رسالت بیمارستان: ارائه خدمات تشخیصی، درمانی، آموزشی و پژوهشی با بهترین کیفیت بر مبنای اخلاق و رعایت اصول ایمنی به کودکان در کشور

جستجو

بیمارانپزشكی هسته ای

 

بخش پزشکی هسته ای در حدود سال ۱۳۸۰ راه اندازی شد. در طول این سالها همگام با رشد فیزیکی واحدهای درمانی و کلینیکی مختلف در بیمارستان، بخش پزشکی هسته ای نیز در زمینه ارائه خدمات متنوع به بیماران با رشد قابل توجهی همراه بوده است.

 در این واحد تجهیزات تخصصی متنوعی گمارده شده است که شامل دستگاه گاماکارا  Vision DSX ، دستگاه شمارشگر Well counter جهت اندازه گیری دز رادیو داروهای تزریقی، دستگاه دزیمتر محیطی DGM-1500 که در اصل آشکار ساز گایگر مولر میباشد و برای بخش استفاده میشود.

این بخش با بکار گیری پرسنل ماهر و کار آزموده در زمینه انجام اسکن ایزوتوپ اطفال که یکی از مشکلترین روشهای پاراکلینیکی موجود میباشد، توانسته چهره موفقی در این خصوص از خود نشان دهد.

 اسکن های قابل اجرا در این بخش شامل موارد زیر می باشد:

اسکن DMSA جهت بررسی  پارانشیم کلیه ها و عملکرد آنها، اسکن DTPA جهت بررسی فیزیولوژی و کارکرد کلیه ها، اسکن RNC جهت بررسی ریفلاکس ادرای مثانه به حالبها، اسکن BONE جهت بررسی به درگیریها پاتولوژیهای مختلف سیستم استخوانی، اسکن HIDA جهت بررسی مجاری صفراوی و بررسی آترزی، اسکن Testis جهت بررسی بیضه ها، اسکن Meckel جهت بررسی دیورتیکول مکل، اسکن  lung Perfusion جهت بررسی ریه ها، اسکن Thyroid جهت بررسی تیروئید و پاتولوژیهای مختلف آنها

همکاران

 

 

   

 

طراحی سایت
سه شنبه 28 دي 1395.

 

آمار بازدیدکنندگان

 
 
آدرس : تهران ، انتهای بلوار کشاورز ، خیابان دکتر محمد قریب ، جنب بیمارستان امام خمینی(ره) ، پلاک ۶۲،مرکز طبی کودکان

تلفن : 61475 - 021