جستجو

بیماران

 

 


برگزاري مراسم جشن روز پرستار ، تكريم از بازنشستگان و استقبال از بهار در مركز طبي كودكان
روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي تهران: مراسم جشن روز پرستار و تكريم از بازنشستگان در مركز طبي كودكان 22 اسفند ماه برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومي مركز طبي كودكان، مراسم جشن روز پرستار و تكريم از بازنشستگان در مركز طبي كودكان 22 اسفند ماه با حضور دكتر كساني قائم مقام معاون درمان، دكتر بهادري ،وسكوئي مدير پرستاري دانشگاه علوم پزشكي تهران، ربيع راد مسئول كنترل عفونت،نمايندگان صندوق امام جواد،دكتر جارياني رييس انجمن پرستاري،دكتر رباني رييس مركز طبي كودكان، دكتر رضائي مدير و ناجي مدير دفتر پرستاري و مسئولين بيمارستان و پرستاران و بازنشستگان و پيشكسوتان مركز طبي برگزار شد.
در اين مراسم بعد از قرائت كلام الله مجيد و سرود جمهوري اسلامي ايران و سرود مركز طبي كودكان، دكتر رباني،دكتر بهادري، دكتر رضائي،ناجي و دكتر جارياني سخناني ايراد كردند و روز پرستار را تبريك گفتند.در اين مراسم همچنين چند كليپ از پرستاران و بازنشستگان پخش شدو موسيقي سنتي و پاپ اجرا و به نمونه هاي مركز طبي كودكان جوائزي اهدا شد.كتاب مركز طبي كودكان رونمايي شد و به گروه واليبال مركز طبي كودكان كه رتبه اول را كسب كردند لوح تقدير داده شد.مراسم با شكوه جشن پرستاري با پذيرائي ناهار و ميوه و شيريني به پايان رسيد.لازم بذكر است، اين چشن باشكوه با همكاري دفتر پرستاري، رياست و مديريت و همكاري انجمن پرستاري برگزار شد و بازنشستگان قديمي كه سالهاي سال بازنشسته شده بودند اين جشن ياد آور خاطرات سالهاي خدمتشان در مركز طبي بوده و هريك در دفتر خاطرات، خاطره خود را ثبت كردند.
 
 
در این مراسم که با حضور دکتر بهادری رییس دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر ربانی رییس مرکز طبی کودکان، دکتر رضایی مدیر بیمارستان و جمعی از بازنشستگان و پرستاران این مرکزبرگزار شد، دکتر بهادری پس از تشکر ازمرکز طبی کودکان برای برگزاری این جشن اظهار داشت: دانشگاه تهران نزدیک به 100 سال سابقه در تربیت نیروی انسانی در حوزه پزشکی دارد و استادان بزرگواری که در ایران نامی جاودانه دارند متعلق به این دانشگاه هستند که این امر در حوزه طب کودکان با وجود اساتید بزرگی چون مرحوم دکترقریب بسیار مشهود است. وي همچنين يادآور شد كه هم اکنون بیشترین متخصصین رشته بیماریهای کودکان چه درسطح تخصصی چه فوق تخصصی و حتی فوق دکترا از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند و مادرآنها نیزمرکزطبی کودکان است که حضور درجمع اساتید پیشکسوت این مرکز همیشه افتخار بزرگی برای من بوده است.
رییس دفترارتباط با دانش آموختگان در رابطه با شکل گیری این دفتربه این موضوع اشاره کرد كه دفتر دانش آموختگان در سال 1385 وبا پیگیری های مداوم دکتر لاریجانی ریاست وقت دانشگاه تأسیس گردید. وی در ادامه گفت: يكي از اصلی ترین اهداف تأسيس دفتر ارتباط با دانش آموختگان این است که ارتباط دانش آموختگان به عنوان جواهرات گرانبهای دانشگاه را با دانشگاه تداوم بخشیم.
 
دکتر بهادری در ادامه افزود: فعاليتهاي دفتر در ابتدا محدود بود اما روز به روز با توجه دكتر لاريجاني  گسترش يافت تا اينكه در سال گذشته اولين جشن يكپارچه فارغ التحصيلي را براي اولين بار در دانشگاه تهران برگزار کردیم، وامسال نيز به دنبال آن هستيم كه در ارديبهشت ماه 92 اين جشن را براي دومين سال پياپي برگزار كنيم.
رییس دفتر ارتباط با دانش آموختگان يكي از نكات مهم درابتداي شروع به كار اين دفتر را حفظ قداست دانشگاه تهران دانست وخاطرنشان كرد كه اين امرتنها با مشارکت همه جانبه دانش آموختگان دانشگاه ممكن خواهد شد. وي همچنين تأكيد كرد كه دانشكده پزشكي با دارا بودن بيش از2000 هيئت علمي توانسته مقام اول ازنظرآموزش، پژوهش و درمان در كشور را بدست آورد و دانشجويان و دانش آموختگان اين دانشگاه همواره بايد قدر اين استادان بزرگوار خود را بدانند.
رييس دفتر ارتباط با دانش آموختگان در پايان سخنان خود با تبريك روز پرستار به جامعه پرستاري وهمچنين بزرگداشت هيئت علمي بازنشسته مركز طبي كودكان خطاب به آنها گفت: بازنشستگي به معني عدم فعاليت نيست بلكه شروع يك نوع جديد در فعاليت هاست، همانطور كه من بعد از گذشت 40 سال خدمت مداوم پس از بازنشستگی در سال 76، همچنان خود را موظف به همكاري با دانشگاه و به طور كلي خدمت به مردم مي دانم.

در این مراسم دكتر رباني رياست مركز طبي كودكان، با تبريك ميلاد حضرت زينب و روز پرستار و نيز سال نو و ضمن خير مقدم به همه حضار اظهار داشت: من هرگز فكر نمي كردم ديدن برخي از دوستان بعد از گذشت سي سال برايم ممكن شود. وي دررابطه با وظايف حساس پرستاران يادآور شد كه من هميشه به پرستاران عزيز توصيه كرده ام كه با الگو قرار دادن حضرت زينب ومطالعه سيره آن بانوي بزرگوار همواره جنبه اخروی ومعنوی كمك به بيماران را در نظر داشته باشند تا وظايف خود را روزبه روز بهتربه انجام رسانند.
رييس مركز طبي كودكان در پايان سخنان خود با اظهار امیدواری از اینکه همه ساله در چنين ايامي اين مراسم برگزار شود، گفت: حضور عزيزان بازنشسته در جمع اعضای كنوني مركز طبی کودکان همواره براي ما مايه مسرت و دلگرمي است و ما هميشه به دنبال اين هستیم كه بهترين خدمت رساني را هم به بيماران و هم به همكاران گرامي داشته باشيم. 

دكتر نيما رضايي مدير مركز طبي كودكان نيز با تبريك روز پرستار وتبريك به بازنشستگان گرامي حاضر در جشن، ضمن بيان خاطره اي از دوران بيماري خود در زمان كودكي بر نقش و اهميت پرستاران در بهبود بيماران اشاره كرد. وي همچنين در رابطه با افتتاح سايت و كتاب مركز طبي كودكان اظهار داشت: سايت مركز با عنوان  chmc.tums.ac.ir راه اندازي شده كه دسترسي به تاريخچه مركز طبي، بخشهاي مختلف مركز، و موارد ديگر را سهل الوصول مي سازد، همچنين كتاب این مركز نيز همه اين موارد را پوشش داده و در 332 صفحه آماده شده است.

خانم ناجی مدیر پرستاری مرکز طبی کودکان در ادامه مختصری در رابطه با بخش های بیمارستان و عملکرد آن طی سال های 88 تا 91 توضیحاتی را ارائه کرد.
دربخش پاياني مراسم از تعدادي از پرستاران، بازنشستگان و پيشكسوتان  اين مركز تقدير به عمل آمد.
 
 

همکاران

طراحی سایت
دوشنبه 29 دي 1399.

در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، استفاده از ماسک در بیمارستان الزامی است

آمار بازدیدکنندگان

 
آدرس : تهران ، انتهای بلوار کشاورز ، خیابان دکتر محمد قریب ، جنب بیمارستان امام خمینی(ره) ، پلاک ۶۲،مرکز طبی کودکان

تلفن : 61479-021