جستجو

بیماران

 

 با کمال تاسف و تاثر به اطلاع می رساند  جناب آقای دکتر محسن ضیائی، داماد دکتر محمد قریب، رئیس سابق دانشکده پزشکی تهران درگذشت

به گزارش روابط عمومی بیمارستان مرکز طبی کودکان، جناب آقای دکتر محسن ضیائی، داماد دکتر محمد قریب، رئیس سابق دانشکده پزشکی دانشگاه تهران دار فانی را وداع گفت.

ايشان تحصيلات ابتدائي و اوايل دوره  متوسطه را در تربت حيدريه و مشهد مقدس گذرانده و تحصيلات متوسطه خود را در دبيرستان البرز به اتمام رساند. وی سپس پس از مسافرت به آمریکا برای ورود به رشته پزشکی، ابتدا دوره بيولوژي را در کالج ديويس شروع و سپس وارد دانشکده‌ي پزشکي جان هاپکينز شد. پس از دريافت درجه دکتري پزشکي عمومي، دوره تخصصي بيماري‌هاي کودکان را در بيمارستان جان هاپکينز و سپس در بيمارستان اطفال ‌هاروارد ادامه داد و پس از طي يک دوره تخصصي در بيماري‌هاي عفوني به ايران بازگشت.

دکتر ضیائی که داماد دکتر محمد قریب (یکی از بنیانگذاران طب اطفال کشور) بود؛ در سال 1336 ه.ش. بجای دکتر مک میلان ریاست بخش کودکان بيمارستان نمازي شيراز را عهده دار شد. وی مدت کوتاهی در سال 1348 ه.ش. رياست دانشکده‌ي پزشکي تهران را نیز به عهده داشت.

وی به عنوان یکی از متخصصین معتبر اطفال، همواره تا پایان عمر گرانبهای خود همکاری های خود را با متخصصین اطفال کشور و نیز به عنوان یکی از اعضای کمیته برنامه ریزی همایشهای بین المللی کودکان و عضو هیات تحریریه مجله بیماریهای کودکان با بیمارستان مرکز طبی کودکان ادامه می داد.

ریاست و مدیریت بیمارستان مرکز طبی کودکان این ضایعه بزرگ را به همه همکاران گرامی، جامعه پزشکان و خانواده محترم آن مرحوم تسلیت عرض مینماید.

به همین مناسبت مراسم یادبود ایشان  در روز دوشنبه مورخ 1392/1/19 در سالن کنفرانس دکتر قریب بیمارستان مرکز طبی کودکان از ساعت 11 الی 12/30  برگزار می گردد.

http://www.iranped.ir/Default.aspx?PageID=575

http://ijp.tums.ac.ir/index.php/ijp/pages/view/editorial_board

http://publicrelations.tums.ac.ir/files/neda/82_16.pdf

همکاران

 

   

 

طراحی سایت
جمعه 20 تير 1399.

 

آمار بازدیدکنندگان

 
آدرس : تهران ، انتهای بلوار کشاورز ، خیابان دکتر محمد قریب ، جنب بیمارستان امام خمینی(ره) ، پلاک ۶۲،مرکز طبی کودکان

تلفن : 61479-021