جستجو

بیماران

 

  بخش اورژانس شامل تریاژ، اتاق معاینه ۱و۲، درمانگاه تخصصی داخلی، اتاق های خدمات سرپایی، خونگیری و CPR در مجاورت هم دیگر، و اورژانس بستری است. ورودی اورژانس از درب جنوبی بیمارستان (خیابان نصرت) می باشد. خدمات ۲۴ ساعته اورژانس در تمام ایام سال توسط متخصصین این مركز تحت نظر اعضای هیات علمی بیمارستان انجام میشود. بیماران قسمت سرپایی طی ۶ ساعت و بیماران بستری در بخش طی ۲۴ ساعت با مدیریت تختهای بیمارستانی تعیین تكلیف میشوند.

اتاق  CPRمجهز به كلیه تجهیزات احیای پیشرفته قلبی، ریوی هم برای اطفال و هم برای بزرگسالان است. چیدمان ترالی هم برای همه گروههای سنی انجام شده، اورژانس بستری شامل ۲۱تخت كوچك و بزرگ و یك انكوباتور است و یك اتاق ایزوله و یك پاویون برای پزشكان مقیم منظور شده است. اورژانس بستری همچنین مجهز به كلیه تجهیزات كامل احیای قلبی- ریوی (بزرگسالان و اطفال) است.

آموزش بیماریهای اورژانس و فوریت ها در طب کودکان به تمام گروه های آموزش گیرنده، مدیریت و مراقبت بیماران اورژانس در بدو مراجعه تا انتقال به بخشهای مربوطه یا ترخیص، پیگیری بیماران ترخیصی در درمانگاه ها توسط استادان مربوطه و آموزش دستیاران از جمله مهم ترین فعالیت های آموزشی بخش محسوب می شود. برنامه فعالیت درمانگاهی و آموزشی مشخص بوده و برحسب حضور دانشجویان پزشکی یا عدم حضور آنان در هر ترم تدوین و به معاونت محترم آموزشی پژوهشی بیمارستان تقدیم می گردد

از جمله بیماریهای رایج این بخش سندرم دیسترس تنفسی، حمله آسم و آلرژی، پنومونی، سیاه سرفه، کروپ، اپی گلوتیت، مسمومیت ها، بلع جسم خارجی، خونریزی های دستگاه گوارش، بیماری های متابولیک، آپنه، سیانوز، تشنج، مننژیت، آنمی، فاویسم، بیماری های کلیوی، تب، اسهال، استفراغ، دیابت و کتواسیدوز دیابتیک، آبله مرغان و وبا است.

 
 

همکاران

طراحی سایت
يكشنبه 19 ارديبهشت 1400.

آمار بازدیدکنندگان


 
آدرس : تهران ، انتهای بلوار کشاورز ، خیابان دکتر محمد قریب ، جنب بیمارستان امام خمینی(ره) ، پلاک ۶۲،مرکز طبی کودکان

تلفن : 61479-021