گفتار درمانی

کلینیک تخصصی گفتار درمانی مرکز طبی کودکان از سال 1374 شروع به ارزیابی، تشخیص، درمان و پیشگیری انواع مراجعان اختلالات گفتار و زبان از جمله تاخیر در شروع گفتار، لکنت، اختلال تولید و غیره کرده است. این مرکز اولین مرکز در ایران است که کار خود را بر روی اختلال بلع و تغذیه ای نوزادان بستری در بیمارستان شروع کرده و در این راستا پیشرفت های چشمگیری داشته است.
خدمات گفتار درمانی در بازتوانی نوزادان دارای مشکلات تغذیه ایی و اختلال بلع به صورت گام به گام از تحریکات حسی و حرکتی داخل دهان تا مکیدن تغذیه ایی که بهترین حالت آن تغذیه از سینه مادر می باشد نقش پر اهمیتی دارد و در این راستا درمانگاه گفتاردرمانی از سال  1388  به ترویج تغذیه با شیرمادر به خصوص برای مادرانی با نوزادانی با سابقه اختلال در تغذیه و مکیدن پرداخته است.  
یکی دیگر از دستاوردهای درمانگاه گفتار درمانی، تدوین مقیاس فارسی ارزیابی دهانی- حرکتی کودکان یا SOMA-P (Schedule for Oral – Motor Assessment- Persian)  می­باشد. این اولین مقیاس فارسی کلینیکی پرکاربرد برای تشخیص و ارزیابی کودکان مبتلا به اختلال بلع در ایران است که به ارزیابی مهارت‌های حرکتی– دهانی کودک در پنج نوع بافت غذایی مختلف می‌پردازد؛ هر قسمت نمره برش مجزا دارد و دارای روایی و پایایی خوب در ایران و سایر کشورها است.

ساعات فعالیت درمانگاه:
روزهای شنبه تا پنج شنبه به غیر از روزهای تعطیل  از ساعت 8  صبح تا 12

نحوه نوبت دهی:
نوبت دهی گفتاردرمانی به صورت اینترنتی از طریق اپلیکیشن پذیرش 24، تلفنی 02161473124 و حضوری انجام می شود.

مراجعه کنندگان نیازی به معرفی نامه از پزشک ندارند. چنانچه برای ارزیابی بلع کودکانتان به این کلینیک مراجعه می کنید. کودک را نسبتا گرسنه نگه دارید تا در کلینیک میل به خوردن داشته باشند و با خود ابزارهای کمک تغذیه­ای از قبیل شیشه شیر، قاشق و فنجان ... و مواد غذایی که در خوردن آن با مشکل روبرو هستند را همراه داشته باشید.

پمفلت های آموزشی گفتاردرمانی

لکنت

ناروانی طبیعی

اختلالات گفتار و زبان