بخش گوارش

رئیس بخش: دکتر فرزانه معتمد

سرپرستار بخش: خانم کلثوم نوذر

تعداد تختها: 27 تخت

موقعیت مکانی:ساختمان شماره 1- ورودی الف- طبقه 3

بخش گوارش بیمارستان مرکز طبی کودکان از بدو تاسیس این بیمارستان با ظرفیت ۶ تخت شروع بکار کرد. بیشتر بیماران بستری در آن زمان را بیماران سوء تغذیه تشکیل می دادند. تدریجاً بیماران مبتلا به بیماری گوارش و کبد جایگزین بیماران سوء‌تغذیه شدند. از سال ۱۳۶۸ این بخش بعنوان یک بخش فوق تخصص متولی تربیت فلوهای این رشته شد به طوری که سال ۱۳۷۰ به بعد هر ساله ۳-۲ فوق تخصص از این مرکز فارغ التحصیل می شوند. آموزش بالینی در سطوح مختلف کارآموزی، کارورزی، رزیدنتی و دستیار فوق تخصصی در این بخش ارائه می شود.
از دیگر فعالیت های آموزشی این بخش می توان به راندهای آموزشی هر روز از شنبه تا پنجشنبه، گراند راند (یکبار در ماه پنجشنبه ها)، ژورنال کلاب هر هفته، کنفرانس بخش، کنفرانسهای انجمن گوارش و کبد کودکان و همایشهای بیماریهای گوارش و کبد کودکان سالی 2 بار اشاره کرد.
در این بخش خدمات درمانی به  بیماران مبتلا به بیماریهای گوارشی، کبدی صورت می گیرد. خدمات درمانی در درمانگاههای صبح و آندوسکوپی های تشخیصی (ازوفاگوگاسترودوئودنوسکوپی و کولونوسکوپی) و آندوسکوپی های درمانی (دیلاتاسیون تنگی مری، اسکلروتراپی، band ligation، پولیپکتومی، کنترل خونریزی،ریال دیلاتاسیون آشالازی، در آوردن جسم خارجی) می باشد. خدمات آندوسکوپی بصورت شبانه روزی صورت می گیرد.